Dražba kníh pozvánka

<Zadajte anotáciu>

11. marca zorganizoval Rotary club Košice II. ročník charitatívnej dražby kníh s podtitulom „Aj oni musia mať šancu“. Dražba sa uskutočnila v konferenčnej sále Východoslovenskej galérie v Košiciach pod patronátom  Prezidentskej knižnice Rudolfa Schustera, ktorý je čestným členom nášho klubu.

Dražili sa knihy darované členmi nášho klubu ale aj od priateľov Rotary clubov Trebišov, Poprad i Piešťany a známych, ktorých toto  podujatie a jeho zámer oslovilo. Licitátorom kníh bol Števo Kabát a pomáhala mu členka Rotaractu Košice pastprezidentka Natália Šipošová.  V kultúrnom programe vystúpili žiaci  zo ZUŠ na  Bernolákovej ulici v Košiciach pod vedením pani Bokrošovej a recitoval Riško Jesenský.

Každý úspešný dražiteľ dostal od usporiadateľa  knižku z cyklu Košických rozprávok a ako bonus koláčik napečený pre túto príležitosť past guvernérkou Jožkou Polákovou.  Najvyššie vydraženou knihou bola „KORUNA ZEME“ darovaná členom RC Poprad Petrom Hámorom a úspešný dražiteľ Fero Siska z RC CLASSIC si spolu s ňou odniesol naviac mimoriadnu cenu krásny bonsai – dar Prezidenta Slovenskej bonsaiovej asociácie pána Juraja Szaba.  Podujatie prišli aktívne podporiť aj naši čestní členovia i priatelia z ďalších košických klubov RC Classic,  RC Country, 1. Lions Clubu a SOROPTIMIST a všetci pokračovali v debate aj po skončení akcie v rámci rautu.

Vydražilo sa spolu 1146 EUR a ako naznačil podtitul dražby „Aj oni musia mať šancu“  výťažok z dražby sme venovali vopred vybratým študentom –športovcom, pochádzajúcich zo skromných pomerov. Prvým obdarovaným, ktorý si už odmenu prebral na klube v rámci besedy s ním a jeho trénerom pánom Kretovičom bol 13 ročný Vasil Pirčák, študent osemročného Športového gymnázia v Košiciach, ktorý sa venuje karate,  bol 3. na ME v Taliansku a na majstrovstvách Slovenska  11. ročných bol na prvom mieste. Pochádza z veľmi skromných sociálnych pomerov, a finančný dar 620 Eur bude využitý na krytie nákladov na plánované sústredenia a preteky v tomto roku. Druhým je 18 ročný Marek Pomajo, študent SOU Kukučínova, ktorý vyrastal v Detskom domove, venuje sa kick boxu a navrhla ho zástupkyňa školy. Týmto aktom chceme dať šancu a povzbudiť do ďalších výkonov takýchto nadaných  študentov.