Bratia Žampovci v RC Košice

Reprezentanti Slovenskej republiky v alpskom lyžovaní - bratia Adam a Adreas Žampovci.

Pre vrcholového športovca, ktorý je práve v etape prípravy na hlavnú športovú sezónu nie je jednoduché si nájsť čas a prísť na rôzne druhy stretnutí s priaznivcami jeho športového odvetvia.

O to významnejší bol v tomto kontexte 24. september 2018, keď prišli na stretnutie organizovanom klubom Rotary Košice dvaja najlepší reprezentanti Slovenskej republiky v alpskom lyžovaní bratia Adam a Adreas Žampovci zo Starého Smokovca vo Výsokých Tatrách.

Ich pripravenosť stretnúť sa s nami bola o to vzácnejšia, že sa 22. septembra 2018 vrátili z 2 a pol mesačného tréningového a pretekového pobytu v Austrálii a na Novom Zélande a o 2 dni boli medzi nami. Ich prítomnosť bola o to príjemnejšia, že Adam vyhral kontinentálny pohár  v regióne Austrálie a Oceánie, keď bol víťazom 8 pretekov v slalome a obrovskom slalome a Andreas sa umiestňoval do 3 miesta vo väčšine pretekov. Snáď pre úplnosť je treba uviesť, že Adam bol na olympijských hrách v Soči v roku 2014 na 5. a 6. mieste v slalome a v kombinácii, čo je jeden z najlepších výsledkoch v dejinách alpského lyžovania na Slovensku v kategórii mužov. V minulých sezónach sa umiestňovali často krát do 30. miesta v pretekoch Svetového pohára v slalome, obrovskom slalome a v kombinácii.

V rámci veľmi dobrej atmosféry obidvaja Žampovci hovorili o vývoji ich športovej kariéry, o zákulisí vrcholového lyžovania, o podrobnostiach v súvislosti s výberom „tých pravých“ lyží a topánok na preteky. Zaujímavé bolo počuť, že Adam je jeden s hlavných testovacích osobnosti vo firme Salamon a tým aj expertom na smer vývoja pretekárskych lyží v budúcnosti. V súlade s Rotariánskym hnutím veľmi rezonovala skutočnosť, že obidvaja chlapci robia každý rok na jar preteky o pohár Adama Žampu, teraz to už bude pohár bratov Žampovcov, na Štrbskom plese pre deti, ktoré sa venujú alpskému lyžovania. Je to akcia, na ktorú nikdy v živote nezabudnú!