Odovzdanie daru-šeku 620 Eur Vasiľovi Pirčákovi

<Zadajte anotáciu>

Prezidentka privítala pozvaných hostí – Vasiľa Pirčáka a trénera pán Františka Kretoviča, z Karate Klub Kretovič v Košiciach, ktorý bol založený v roku 1991 pánom Kretovičom, ktorý sa tomuto športu už venoval. V klube majú asi 120 detí v rôznych vekovým kategŕiách. Pán Kretovič doteraz aktívne trenuje, robil niekoľko rokov trénera slovenskej reprezentácie. Klub vychoval niekoľkých reprezenttov Slovenska (Viktoria Pillarová, Marigona Mehmeti, Zuzana Schwartzová), niektorí úspešní karatisti boli vďaka nášmu klubu aj na long termoch (Linkeschová, Lux, Kabát) Pán Kretovič zdôraznil, že okrem športovej aktivity karate vedie cvičencov aj ku výchove ducha. Na záver Vasiľ Pirčák obdržal symbolický dar 620 Eur, vďaka ktorému bude mať zabezpečené finančné krytie účasti na pretekoch na Slovensku, Rumunsku, Poľsku a tiež na medzinárodnom sústredení v Poľku a na Slovensku.