Vianočný večierok

<Zadajte anotáciu>

Prezidetnka privítala 46 účastníkov večierka. Zúčastnili sa ho aj čestní členovia Milan Polončák, Dušan Sarka a Jožko Klima s manželkami. Pripomenula, že za ten rotariánsky pol rok, sme mali 18 schôdzok s 11 prednáškami. Stretli sme zaujímavých ľudí, ktorí nás obohatili.

Podarilo sa spropagovať mesto, i náš klub vdaka nápadu Juraja Mičku účasťou inboundov na MMM.

Média  (https://kosice.korzar.sme.sk/c/22007452/ziaci-na-ukrajine-maju-problem-s-ucebnicami-dostali-kosicke-povesti.html) si všimli našu niekoľkoročnú tradíciu za velkej obetavosti Jožka Širotňáka- Mikuláš v Užhorode na  škole s vyučovacím jazykom slovenským, pričom toho roku dostali nielen sladkosti, ale za aktivity Roataractu (Alenky Parovej) aj CD s rozprávkami Pavla Dobšinského, a vdaka Števovi Kabátovi aj knižky košicke rozprávky https://www.youtube.com/watch?v=kuX79DhinkY

CD s Dobšinského rozprávkami  dostali aj členovia aj čestní členovia klubu ako darček klubu k Vianociam. Tiež preukaz člena Rotary international. Súčasťou darčekov bola aj darček od Lenky Leškovej (grafika v obale PF 2019) , ktorá svoju neprítomnosť nahradila týmto spôsobom, za čo jej ďakujeme. O program sa postarala spevom a hrou na gitare  Slávka Polončáková a  voviedla tak všetkých do sviatočnej atmosféry.