ROTARACT Club Kosice

Dňa 14. decembra 2015 boli v Košiciach do rodiny ROTARY INTERNATIONAL slávnostne prijatí členovia znovu obnoveného ROTARACT Clubu Košice, ktorého sponzorom je náš klub.

Prevažná väčšina súčasných nových členov sú mladí ľudia, ktorí absolvovali ROTARY ex-change program a zúčastnili sa ročných výmenných pobytov alebo krátkodobých letných campov ako vyslanci nášho RC Košice. (Jedna z neprítomných členiek takýto pobyt aktuálne absolvuje v Brazílii.) A každý z nich mal po návrate zo zahraničia pocit, že svoj pobyt, skúsenosti a zážitky musí nejakým spôsobom „splatiť a vrátiť“. Najlepšie v aktívnej činnosti pre ROTARY.

Na slávnostnom podujatí boli prítomní aj prezidenti RAC Košice Classic Matej Puzder a hosť z RAC Pardubice Lukáš Mazúch. Guvernér Distriktu 2240 Vl. Adámek a A. Havranová, asistentka D2240 pre Rotaract a Interact podporili celý akt zaslanými zdravicami. Past District Guvernérka Jožka Poláková v zastúpení Distriktu 2240 odovzdala prezidentke M. Kočiovej Certifikát o znovuprijatí do ROTARY INTERNATIONAL. Náš Prezident Juraj Paulinský odovzdal klubu ako dar zástavky RAC Košice a pamätné listy.