Dražba kníh

Akcia, z ktorej výťažok pôjde na náš projekt "Drevný trh".

Revitalizácia košického parku "Drevný trh"

Názov Drevný trh sa prvýkrát objavilo na mape z roku 1868. Furmani tu zvážali drevo na predaj z celého okolia Košíc. V roku 1889 na jeho južnej strane postavili budovu parných a vaňových kúpeľov s vlastným vodným zdrojom, ktorá však bola v polovici 70-tych rokov 20. storočia zbúraná. Dnes je na jej pozemku park.

Košické Rotary kluby v spolupráci s mestom Košice obnovia park "Drevný trh" (oproti krytej plavárni).

Etapa 1:

• Rotary kluby opravia chodníky a založia trávnik

Plánované náklady: 4790 eur

• Mesto Košice opraví oplotenie a verejné osvetlenie

Etapa 2

• Rotary kluby plánujú opraviť fontánu

Výťažok z tejto dražby bol 1.175 eur. Ďakujeme našim partnerom a priateľom z Rotary Klubu Classik za pomoc a nákup kníh. Jožko Širotňák, ďakujeme za Tvoju pomoc s organizáciou a zabezpečením priestorov v tak peknej Východoslovenskej galérii. Štefan Kabát, super nápad, ďakujeme za jeho zorganizovanie a príjemné navigovanie večerom. Bol by z Teba dobrý dražobník:) Karol Tanyasi, ďakujeme za moderovanie. Veľké ďakujem aj našim členom, ktorí obetavo dvíhali svoje dražobné kartičky:)