Miroslav Sklenár, past Prezident 2017/2018

Rozhovor s novým prezidentom

Kto je Tvoj krstný otec?
Marco Boatto, náš Taliansky člen, ktorý mi predstavil samotnú myšlienku Rotariánstva, spôsob jeho fungovania ma neskôr oslovil, či by som nechcel byť členom. Odprezentoval som sa ešte na dočasnom mieste stretávania, v Golden Royal.

Aký je Tvoj naj zážitok alebo spomienka z Rotary diania?
Rotary Sailing week, kedy som bol spolu s Honzom Chalupom z RC Ostrava, v začiatku zakladania tradície, s posádkou nášho klubu na mori. Absolvoval som 2. ročníky, je čas sa k rotariánskemu plachteniu vrátiť.

Čo považuješ v Rotary za najvýznamnejšie, najobohacujúcejšie?
Možnosť stretnúť zaujímavých a inšpirujúcich ľudí.

Ako nastupujúci Prezident, aké máš pred sebou ciele?
Prehĺbiť priateľské vzťahy medzi našimi členmi. Intenzívnejšiu spoluprácu v rámci košických klubov a klubov východného Slovenska. Dôstojne osláviť 90. výročie  klubu, ktorý bol založený ako druhý klub na Slovensku v roku 1928.

Pracovný životopis v skratke

Najobľúbenejší film/kniha
Keďže sa dosť načítam pracovných veci, preferujem filmy. Keď som držal v ruke knihu, tak to bola nejaká detektívka.

Filmy: Tristo. X-men. James Bond. Zoznámte sa Joe Black.

Najobľúbenejšia činnosť/záľuba
Turistika –  s priateľmi z vojenčiny sme sa dali na cestu SNP, ktorú ideme po etapách.

Akékoľvek športy. Ako študent som hrával volejbal, telo ešte pamätá. S deťmi prevádzkujem všetky športy, ktoré po mne chcú.

Top záľuba, ako správny chlap, ma zaujímajú autá. Momentálne si vychutnávam kategóriu young timers.

Naj miesto na svete
Chata na Ružíne, kde som trávil detstvo, kde si viem maximálne oddýchnuť a kde je pokoj a kľud a panenská príroda.